Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Minishengeni ballkanik me kodin e veshjes: Vuçiç e Zaev me kostum e kollare, Rama me T-shirt të kuq dhe altlete

spot_img

Lajme të ngjashëm

Liderët flasin me gojë, por kuptohen edhe nga veshjet për rëndësinë që u japin takimeve e aktiviteteve. Sot mes tre vendeve të ballkanit Perëndimor, Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë e Serbisë u firmosën tre dokumente të rëndësishme për atë që quhet “Shengeni Ballkanik”, në një aktivitet të vecantë në Shkup të Maqedonisë së Veriut.

Screenshot 3 49
Forumi Ekonomik Rajonal sot ne Shkup, 29 korrik 2021

Presidenti I Serbisë Aleksandër Vucic dhe kryeministri I Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev u prezantuan në forumin e sotëm me Kostum e kollare për ti dhënë rëndësi ceremonialitetit të aktivitetit.

Kryeministri Rama gjithmonë paraqitet ndryshe, edhe në gjuhën e drejtpërdrejtë të përdorur me BE kohët e fundit, por edhe me veshjen.

Ai është prezantuar në këtë aktivitet me një T-Shirt të kuq e mbi të një xhaketë. Ndërkohë që prej vitesh nuk mban këpucë për shkak të shqetësimeve të nervit shiatik dhe dhimbjeve të mesit.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img