Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Minierat FATKEQE të Bulqizës, plagoset një tjetër minator, dërgohet me urgjencë në spital

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

946f847304534cc4ffbf529d0cbbf75b

Një 47-vjeçar është plagosur pas një aksidenti në minierën e Bulqizës.

Sipas informacioneve, 47-vjeçari me iniciale Y. Gj, është dërguar me urgjencë në spital.

Fatmirësisht ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën dhe po merr mjekimin e nevojshëm.

Para disa ditësh një minator humbi jetën, ndërkohë që edhe një minator tjetër u plagos rëndë.

Minierat e Bulqizës kanë marrë jetën e shumë minatorëve dhe kanë lënë të plagosur me pasoja shumë të tjerë.

Pavarësisht protestave, grevave dhe kërkesave të vazhdueshme, minatorët vazhdojnë të qëndrojnë në kushte të mjerueshme.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img