Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Mini-shengeni ballkanik, reagon Akademia e Shkencave të Kosovës: Kjo marrëveshje minon të ardhmen e rajonit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas takimit të tretë në kuadër të Mini-shengenit ballkanik, ku morën pjesë presidenti serb Vuçiç, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, kryeministri Edi Rama dhe presidenti malazez Milo Gjukanoviç, ka reaguar Akademia e Shkencave të Kosovës.

Akademia e Shkencave të Kosovës ka deklaruar se Mini-shengeni minon të ardhmen e rajonit dhe të Kosovës në veçanti.

Sipas ASHK-së, Kosova nuk duhet të marrë pjesë kurrsesi në një proces që udhëhiqet nga Serbia.

Më shumë

spot_img