Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

‘Mini-Shengeni Ballkanik’/ Rama publikon foto pas takimit në Ohër, krah Zaev dhe Vuçiç

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pritet të mbahet ditën e sotme Samiti i Ohrit, i cili do të bëjë bashkë treshen politike Edi Rama, homologun e tij maqedonas Zoran Zaev dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

albsig

spring

Kryeministri Rama ka publikuar në rrjetin e tij social foto nga sesioni i parë i Mbledhjes së Ohrit për përshpejtimin e zbatimit të marrëveshjeve për 4 Liritë e BE në Ballkanin Perëndimor.

Postimi i Ramës:

OHËR – Sesioni i parë i Mbledhjes së Ohrit për përshpejtimin e zbatimit të marrëveshjeve për 4 Liritë e Bashkimit Europian në rajonin e Ballkanit Perëndimor – Liria e Lëvizjes së Njerëzve; Mallrave; Shërbimeve; Kapitaleve.

Tre liderët do të diskutojnë për marrëveshjen e ‘Mini-Shengenit Ballkanik’, i cili ka prioritet katër liritë e Bashkimit Evropian; lëvizjen e mallrave, njerëzve, produkteve dhe shërbimeve.

Pritet që në orën 12:00  të mbahet edhe një Konferencë e përbashkët për shtyp mes tre përfaqësuesve të shteteve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img