Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

“Mini-Schengen”, Rama zhvillon takim me Vuçiçin dhe Zaev, çfarë u diskutua

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një takim me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoan Zaev.

Bëhet me dije se takimi është mbajtur online, ku kanë folur për bashkëpunimin rajonal. Lajmin e ka bërë me dije Zaev me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Ai shkruan se kanë biseduar për Forumin Ekonomik dhe për Bashkëpunimin Rajonal.

“Sot në mëngjes pata një takim produktiv kushtuar përgatitjeve për Forumin Ekonomik për Bashkëpunim Rajonal, të cilin së bashku me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vučić dhe Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama e organizojmë në Shkup më 29 korrik.

Lidhemi edhe më shumë për ta bërë jetën e të gjithë qytetarëve tanë më të lehtë dhe më të mirë. Ky është Ballkani i ri, Europian” shkruan ai në postimin e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img