Hapësire reklamuese

Social Bomb

Mimoza Hafizi shkëlqen si shkencëtare, ESA përzgjedh projektin e saj

Shkruar nga Newsbomb
Bashkë me grupin tim në Universitetin e Tiranës, jam që nga fillimi pjesë e konsorciumit ndërkombëtar të astrofizikanëve, që po e përpunojnë dhe përgatisin këtë projekt. Ndjehem krenare për punën e jashtëzakonshme të këtij ekipi.

THESEUS është një mision i ri hapësinor, që do të monitorojë ngjarjet kalimtare të energjive të larta në Univers, të cilat kanë ndodhur kudo dhe kurdo. Ai do të përpiqet t’i japë përgjigje pyetjeve: Si ka filluar Universi ? Nga se përbehet Ai ?

« Cover » i ri i faqes sime është fotoja shoqëruese e këtij lajmi të ESA.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese