Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mimoza Ahmeti ZBULON portretin “E PANJOHUR” të Edi Ramës: Pikturë e imja në koleksionin që e ka Fatos Lubonja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b9a9964e507ae4b0d2a7341656b4e3b1

Mimoza Ahmeti ka publikuar sot një portret të “panjohur” të Edi Ramës.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ajo ka postuar një portret ndryshe, që sipas saj është Edi Rama. Teksa ka publikuar këtë pikturë ajo shkuran se i përket vitit 1997 dhe që është e gjitha në vaj.

Ndër të tjera ajo shkruan se piktura është e koleksioneve të saj që i ka Fatos Lubonja.

“Edi Rama, 1997, oil. Titulli “I fundmi i ciklit te kreshnikeve” vaj. Permasat rreth 2 m katror. Kopja origjinale ne Firence ne koleksionin e pikturave te mia qe ka Fatos Lubonja,” shkruan ajo në postimin e saj.

Piktiura e Ahmetit 

152013404_1982036991927991_7841571342783318681_o.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img