Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Militantët demokratë tentuan të ndalonin zgjedhjet e 30 qershorit 2019, thirret në prokurori kreu i PD në Shkodër dhe disa anëtarë të Kryesisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

847e7ebeaff7e1dd9e2f7cc2685a96c3

Kreu i PD në Shkodër Xhevdet Amuli dhe disa anëtarë të Kryesisë janë thirrur nga prokuroria në lidhje me ngjarjet e ndodhura para zgjedhjeve lokale të 30 qershorit 2019.

Në 18 qershor 2019 disa militantë demokratë dogjën disa materiale zgjedhore të vendosura në shkollën “Shejnaze Juka”, pas një proteste të zhvilluar në Shkodër.

PD nuk mori pjesë në ato zgjedhje, ndaj mbështetësit e demokratëve tentuan të mos lejonin zhvillimin e tyre vetëm me pjesëmarrjen e PS dhe aleatëve të saj.

Në atë kohë policia arrestoi disa qytetarë dhe procedoi disa të tjerë, ndërkohë që pas 1 viti i gjysmë dosja është ende e hapur.

Kryedemokrati i Shkodrës Xhevdet Amuli pretendon se kjo është një formë presioni para zgjedhjeve të 25 prillit, ndërkohë që në prokurori ka deklaruar se Demokratike ka marrë leje për çdo protestë që ka bërë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img