Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Miliona euro për tu divorcuar, sundimtari i Dubait detyrohet ti japë “thasë” me lekë ish-bashkëshortes

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sundimtari i Dubait, Mohammed bin Rashid al-Maktoum, u urdhërua të martën t’i paguajë më shumë se 640 milionë euro ish-gruas së tij dhe fëmijëve të tyre, në atë që besohet të jetë zgjidhja më e madhe e divorcit e dhënë nga një gjykatë britanike.

Kreu 72-vjeçar i qeverisë së Emirateve të Bashkuara Arabe do të duhet të paguajë 251.5 milionë £ (rreth 300 milionë euro) për gruan e tij të gjashtë, Princeshës Haya Brint al-Hussein të Jordanisë, 47 vjeç, dhe të bëjë pagesa për fëmijët e tyre Al Jalila, 14 vjeç. , dhe Zayed, nëntë vjeç, në total 290 milionë £ (më shumë se 340 milionë euro) për të mbuluar shpenzimet e mirëmbajtjes dhe sigurisë, sipas një vendimi të botuar të martën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img