Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Miliarderi jep 1 milionë dollarë, duhet t’i përgjigjeni vetëm 1 pyetje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

570c7b2672619cec54419066881dd138

Miliarderi 75 vjeçar nga Las Vegas, Robert Bigelow, ka vendosur një çmim prej 1 milionë dollarë për atë që do t’i përgjigjet pyetjes së tij.

Ai ka njoftuar se ka hapur një konkurs për shkencëtarët, të cilët me anë të një eseje me 25 mijë fjalë duhet të argumentojnë nëse ekzistenca e një shpirti vazhdon edhe pasi trupi i njeriut vdes.

Do të jetë një panel akademikësh dhe shkencëtarësh mjekësore ata që do të gjykojnë këto ese, ndërkohë që fituesi do të shpallet në 1 nëntor 2021.

Ky vendim i tiji vjen pas vdekjes së gruas së tij, me të cilën ishte i martuar për më shumë se 590 vite, por miliarderi është frymëzuar edhe nga përvojat paranormale që ka hasur gjatë jetës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img