Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Miliarderi francez vdes pas rrëzimit të helikopterit, reagon Macron: Kurrë nuk pushoi së shërbyeri për vendin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

85ad900a0261c03c07f004b27b1ffcae

Miliarderi francez Olivier Dassault humbi jetën pasditen e sotme, pasi helikopteri me të cilin po udhëtonte u rrëzua në zonën e Normandisë.

Mediat franceze raportojnë se bashkë me miliarderin humbi jetën edhe piloti, ndërsa për vdekjen e Dassault ka reaguar edhe presidenti francez Emmanuel Macron.

“Olivier Dassault e donte Francën. Kapiten i industrisë, ligjvënës, zyrtar i zgjedhur lokal: gjatë jetës së tij, ai kurrë nuk pushoi së shërbyeri për vendin. Vdekja e tij e papritur është një humbje e madhe”, shkruan Macron në Twitter.

Olivier Dassault ishte njeriu i 361 më i pasur në botë së bashku me dy vëllezërit dhe motrën e tij, me një pasuri prej rreth 6 miliardë eurosh.

macron.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img