Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
2.1kmh
75 %
Sht
22 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Miliarderi britanik viziton Kievin, shikon nga afër aeroportin e dëmtuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Miliarderi britanik Richard Branson ka vizituar dhe ka parë nga afër krimet e luftës në Ukrainë.

Themeluesi i Virgin Galactic, ka vizituar Aeroportin Antonov afër Kievit, ku është njohur nga afër me shkatërrimet nga forcat ruse.

albsig

Zona ishte e pushtuar nga forcat ruse më herët dhe aeroporti u dëmtua rëndë gjatë luftimeve intensive.

Branson ishte i interesuar për rindërtimin e objektit, tha Taras Dumenko.

Zyrtari shtoi se Branson po fliste vazhdimisht në mbështetje të Ukrainës, sovranitetit dhe integritetit territorial të saj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img