Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Milan e Manchester City vijojnë ‘arratisjen’, Inter e Bayern fitojnë me ‘POKER’, Real Madrid katastrofë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2a5427c8f30c959739bc4620f42523de

Milan vijon të kryesojë Seria A italiane pas 20 javësh kampionat. Kuqezinjtë mposhtën sot 2-1 Bolonjën, falë 2 penalltive. 

Ibrahimovic nga 11 metërshi u tregua i pasaktë, por aty Rebic përfitoi duke shënuar. Sërish nga penalltia, Kessie u tregua i saktë dhe mban në +2 pikë distancën me Interin që nuk fali 4-0 Beneventon.

Lukaku dy herë, Martinez dhe autogoli i Improta autorët e golave. Juventus numëron 5 pikë më pak se Interi, në vendin e tretë. Chiesa dhe Ramsey shënuan në fitoren 2-0 përballë Sampdorias.  

Në Premier League angleze, supersfida Arsenal-Manchester United u mbyll me shifrat 0-0, duke lejuar Manchester Cityn që të nis arratisjen drejt titullit.

Citizens mposhtën minimalisht 1-0 Sheffield United dhe kanë 3 pikë më shumë dhe një ndeshje më pak se komshinjtë e United që gjenden të dytët.

Bayern nuk fal as Hoffenheim duke e mposhtur 4-1 dhe mbetet në krye të Bundesligës gjermane me 45 pikë. Fitore arriti dhe Leipzig, që ndjek këmba këmbës bavarezët me 7 pikë më pak pas triumfit 1-0 ndaj Leverkusen.

Tre pikë mori dhe Dortmund, 3-1 me përmbysje përballë Augsburg e ngjitet në vendin e 5-të me 32 pikë.

Surpriza erdhi nga Spanja. Real Madrid u mposht në shtëpi 2-1 nga Levante, kjo e ndikuar edhe nga dalja me karton të kuq e Militao që në minutën e 8-të.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img