Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Milaim Zeka: Nuk ka turp më të madh se taksa e Ramës për kosovarët, turizmi në Shqipëri jeton vetëm nga ata

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

354e8eeceae83d05f2516ed60a219926

Gazetari dhe politikani shqiptar nga Kosova Milaim Zeka, thotë se nuk ka turp më të madh se taksa që sipas tij kryeministri Rama ka vendosur ndaj kosovarëve.

Në një intervistë për Muç Nanon, Zeka tha se turizmi në Shqipëri jeton nga vetëm nga kosovarët.

“Rama ka vënë taskën 10 euro për kosovarët. Nuk ka turp më të madh sepse turizmi në Shqipëri jeton vetëm nga kosovarët . 40% të turizmit e përbëjnë kosovarët.

Çfarë i duhet Edi Ramës me marrë iniciativë për krijimin e një minishengeni ballkanik pa marrë sinjalin e gjelbërt nga Prishtina. Është një mani, sëmundje se kush del i pari. Edi Rama a Hashim Thaçi, apo Berisha që e ka goditur bashkëluftëtarin e Adem Jasharit”, tha Milaim Zeka.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img