Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Milaim Zeka: Ata që po “i fryjnë” Bregoviçit janë përçarës dhe injorantë shqiptarë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti i njohur nga Kosova, Milaim Zeka ka folur për çështjen e polemikave që ka ngjallur pjesëmarrja e këngëtarit serb Bregoviç në Korçë.

Në një postim në Facebook, gazetari shprehet i bindur se ata që kanë ndezur debatin për ardhjen e Bregoviç, janë përçarës shqiptarë dhe konkretisht biznese e media që sipas tij financohen nga Beogradi.

LEXO EDHE: Berat Buzhala: Shqiptarët e kanë të vështirë të kuptojnë raportin tonë me serbët

Postimi i plotë i Milaim Zekës:

Ata qe po i fryjne Bregoviçit, jane perçares shqiptar.

Serbia, qe 120 vite, permes sherbimeve te veta, por sidomos injoranteve shqiptar, qe sapunin e kane ngrene per samun, i ka perçare shqiptaret ne te kater anet e globit.

Perçarja gjithmone ka ardhur o permes politikes, o permes fese. Diku para 100 vitesh, naten e festes te Bajraamit, sherbimi sekret serb, kishte therrur disa derra me nje xhami ne nje fshat te Gjakoves. Pas ketij akti barbar, ata kishin perhapur lajmin se ishin ”shqiptaret katolike qe kishin bere kete shemti”.

Naten kishte plasur lufta mes shqiptareve.Sot, ne shekullin e internetit, po perdoret Bregoviçi per te na perçare si eshte mas keqi. Mbrapa ketij turpi kombetar qendrojne biznese dhe media, qe grazhdin e parave e kane ne Beograd.Une qe po shkruaj keta rreshta, perpos i burgosur politik i protestave te studenteve, jam edhe gazetar lufte. Familjart e mi i ka pre Serbia me kose ne fyt. Nenen ma kane pjekur te gjalle. Po une nuk jam ai brumi serb, qe ne emrin e shqiptarizmit, t’i perçaje shqiptaret, pse nje Bregoviç leshi po kendojka ne Korçe…!!!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img