Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Mikonos, 34 vjeçari shqiptar plagoset në atentat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7d6460f2c55d0ffbb740540b8ae5b408

Një 34 vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur ditën e sotme si pasojë e një atentati.

Media greke Protothema, raporton se shqiptari punonte në ishullin e Mikonos aty ku iu bë dhe atentati nga dy persona të armatosur dhe me skafandra. Atentatorët sapo kanë parë shqiptarin janë afruar me motor dhe kanë qëlluar disa herë duke e plagosur.

I riu është dërhuar menjëherë me urgjencë në spitalin e Mikonos por si pasojë e plagëve të shumta do të transferohet në spitalin e Atikës për shkak të plagëve të shumta, ndërsa është fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Identiteti i tij nuk bëhet ende i ditur, ndërsa në vitin 2013 është arrestuar në Greqi si i përfshirë në trafikun e drogës ku dhe është dënuar 2 vite. Në 2015 ai është liruar dhe ishte zhvendosur në Mikonos ku dhe punonte.

67652119_500804987143884_2664454262825680896_n (1).jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img