Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
31 °
Sht
36 °
Die
36 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Mijëra testime, por vetëm 15 raste pozitive në Kosovë, ka 1 humbje jete

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

IKSHPK në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2144 testime, nga të cilat 15 kanë rezultuar pozitivë.

Fatkeqësisht është regjistruar dhe një humbje jete. Në vendin fqinj gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 11 qytetarë.

20 Korrik 2021:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.927 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 324.107 doza të vaksinës.

Deri më sot 93.551 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 2.144 testime, 15 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 11 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.549.

Në total numri i rasteve aktive është 107.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img