Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
24 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mijëra raste të reja me Covid dhe qindra viktima nw SHBA; në Brazil vdesin 3 persona çdo 2 minuta (SHIFRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c5f18296c7da788662b0c78cac75b70a

SHBA prej ditësh ka pasur shifra të ulëta sa i takon situatës së koronavirusit, madje ka pasur dhe një numër të lartë vaksinimesh.

Mirëpo sot shifrat janë rritur ndjeshëm, 7-8 fish, me 47.323 raste të reja në 24 orë dhe 555 viktima. Që nga fillimi i pandemisë janë mbi 30.4 milionë njerëz të prekur në SHBA dhe 554.652 viktima.

Nga ana tjetër Brazili ndodhet në majë të listës së kuqe me shifra rekord si infektimesh ashtu edhe viktimash. Në 24 orë ka pasur mbi 73 mijë të prekur dhe 2227 viktima, duke e çuar në gati 12 milionë numrin total të të prekurve dhe 292.752 atë të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Screenshot_25.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img