Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Mijëra qytetarë të pranishëm në “Festën e Birrës” në Korçë, Goran Bregoviç del në skenë dhe këndon shqip “KOSOVSKA”

Lajme të ngjashëm

Mijëra qytetarë nga Shqipëria dhe jo vetëm janë të pranishëm në “Festën e Birrës” në Korçë, në edicionin e 15-të të kësaj feste.

Ndërkohë në skenë ka dalë edhe këngëtari Goran Bregoviç, i cili e ka çelur performancën e tij me këngën e shkruar nga vetë ai në gjuhën shqipe, “Kosovska”.

Ai së bashku me grupin e tij do të këndojnë disa këngë, teksa më herët në skenë janë ngjitur edhe disa këngëtarë shqiptarë.

Më shumë