Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Mijëra qytetarë marshojnë në rrugët e Vjenës, kundërshtojnë masat anti-COVID të qeverisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2ad3e8e5e3f850451967c092f6015b01

Pak ditë pasi qeveria e kancelarit Sebastian Kurz vendosi masat e reja kundër koronavirusit, mijëra qytetarë austriakë kanë dalë në rrugët e Vjenës.

Ata kanë dalë për të protestuar kundër këtyre rregullave, duke kundërshtuar kufizimet në jetën publike.

Një pjesë e madhe e demonstruesve ishin pa maska mbrojtëse, ndërsa motoja e tyre ishtë “Kurzi duhet të largohet”.

Austria lejon të qëndrojnë hapur vetëm dyqanet ushqimore, ndërsa vendi ka raportuar fro 390.000 raste me COVID-19 dhe mbi 7.000 të vdekur që nga fillimi i pandemisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img