Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mijëra paund në shtëpi dhe akuza për trafik droge, arrestohen dy shqiptarët në Londër (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia britanike, pasi akuzohen për trafik droge dhe pastrim parash. Mediet e huaja shkruajnë se në pranga kanë rënë shtetasit shqiptarë Altjon Gjoni, 38 vjeç dhe Bejar Cozminca, 30 vjeç, të cilët u arrestuan nga policia në Londër.

Si rezulat i hetimit, mbi 400,000 £ të parave të dyshuara si të ardhura nga aktiviteti kriminal janë sekuestruar nga policia britanike në Londër, si pjesë e një hetimi të Partneritetit të Krimit të Organizuar (OCP).

Paratë dyshohet se i përkasin një rrjeti të furnizimit me drogë që besohet se drejtonte biznesin e tyre mbi platformën e koduar EncroChat. Ditën e djeshme policia kontrolloi dy banesa, një në Islington dhe një në Wembley ku sekuestruan mbi 200,000 £ para në secilën shtëpi, disa prej të cilave ishin të paketuara.

Dy shqiptarët e arrestuar u paraqitën dje në Gjykatën e Magjistraturës në Highgate për t’u njohur me masën e siguris

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img