Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Mijëra mbështetës në mitingun e fitores, Rama pranon gabimin: Kërkoj ndjesë publike! Nuk isha në dijeni se nuk do të kishte distancë mes qytetarëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka pranuar gabimin dhe ka kërkuar ndjesë publike për mitingun me mijëra qytetarë në shehsin “Skënderbej”, kur ai shpalli fitoren e zgjedhjeve.

Rama tha se nuk e dinte që mitingu do të ishte pa ruajtur distancën sociale, pasi organizatorët nuk ia kishin komunikuar, ndërsa shtoi se nuk mund të largohej në mes të mitingut dhe të ikte.

E pranoj që ajo që ndodhi në sheshin “Skënderbej” ishte shkelje e pajustifikueshme për ne dhe për këtë çështje më mbrapa kam bërë edhe një komunikim me organizatorët se pse nuk ishte bërë përsëri takimi si herët e tjera, por s’mund ta lija në mes mitingun dhe të ikja. Nuk jam në dijeni të një gjobe nga policia, por jam në dijeni se në këtë rast ne kemi bërë gabim. Unë kërkoj ndjesë publike për këtë që ka ndodhur.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img