Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Mijëra besimtarë myslimanë falin Namazin e Fitër Bajramit në sheshin “Skënderbej”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mijëra besimtarë myslimanë janë mbledhur mëngjesin e sotëm dhe kanë falur Namazin e Fitër Bajramit në sheshin “Skënderbej”.

Besimtarët u mblodhën dhe u falën pavarësisht motit me shi, të udhëhequr nga kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Hoxha.

Festa e Fitër Bajramit shënon edhe fundin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit, në të cilin besimtarët agjëruan për 30 ditë.

Newsbomb u uron të gjithë besimtarëve myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin, Zoti t’ua ketë pranuar agjërimin!

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img