Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
90 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
11 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

“Metën e kam shok që në fëmijëri”, rrëfehet Rudi Vata: Më ka dhënë shpërblim si asnjë kryeministër më parë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare Rudi Vata, ka treguar marrëdhënien me Presidentin Ilir Meta.

I ftuar në emisionin ish-futbollisti Rudi Vata është shprehur se Metën e ka shok që në fëmijëri, ndërsa shton se kreu i shtetit e ka mbështetur kombëtaren e vendit tonë.

“Ilir Metën e kam shok fëmijërie. Dhe shokun e mbaj shok. Mua Ilir Meta më ka respektuar kur unë kam qenë kapiten i Kombëtar së Shqipërisë. Ka respektuar ekipin kombëtar, e ka ndihmuar me bonuse me projekte.

Më ka dhënë shpërblim si asnjë kryeministër dhe president më parë. Ka dhënë sinjale që është një burrë që i pëlqen sporti, që ndihmon sportin. E mbaj mend si burrë të tillë, dhe që nga ajo kohë më ka ndjekur edhe në vazhdimësinë time si futbollist”, u shpreh Vata në emisionin “Ora Sport” te Ora News.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img