Meta zhgënjehet nga Bregu që nuk citoi Adenuarin, ja çfarë i tha në Konferencë

Publikuar tek: politike, më 09:57 23-10-2015 Meta zhgënjehet nga Bregu që nuk citoi Adenuarin, ja çfarë i tha në Konferencë Meta-Bregu ne Konference

Kreu i Kuvendit Meta ka marrë pjesë në Konferencën e 11-të të Komisionit të Integrimit. Ndërsa kryetarja e komisionit Bregu, po mbante fjalën e saj, në një moment, ajo iu referua një figure të shquar që nuk ishte Adenauer, sikurse Meta priste. Fill pas fjalës që mbajti Bregu, fjalën e mori kreu i Kuvendit i cili me atë çfarë tha shkaktoi të qeshura në konferencë. Edhe vetë kryetarja e Komisionit e kaloi me të qeshur.

“Znj. Bregu e kemi dy herë kryetare. Vazhdimisht u referohet figurave të mëdha Evropiane dhe kur tha që do ti referohem një figure të shquar, mendova se do ti referohet Adenauer sepse i është referuar edhe një herë tjetër. Të gjithë jetojmë nën të njëjtin qiell, por nuk shijojmë të njëjtin horizont. Unë mendoj se ata që e panë horizontin e BE , krijojnë një nxitje për të gjithë sot që mos e humbasin më atë horizont”, tha Meta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099849700927734
array(1) { ["section"]=> string(83) "meta-zhgenjehet-nga-bregu-qe-nuk-citoi-adenuarin-ja-cfare-i-tha-ne-konference-23786" }