Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
12 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Meta zbulon arsyen pse shkon shpesh në Vlorë: Pas “tërmetit” të atij zotërisë, duhet të mbrojmë votat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i vendit Ilir Meta akuzoi mbrëmjen e sotme kryeministrin Edi Rama se ka manipuluar dhe kapur reformën në Drejtësi.

Teksa u pyet lidhur me vizitat e tij në qytetin e Vlorës, Meta u shpreh se është i detyruar ta vizitojë më shpesh qytetin bregdetar për të mbrojtur votat.

Pyetje: Kush e bëri reformën në Drejtësi?

Meta: Reforma u bë se ishte domosdoshmëri. Rama manipuloi zbatimin e saj përmes ligjeve. Por vota e lirë do t’a ç’kapi më 25 prill.

Pyetje: Pse shkoni shpesh në Vlorë?

Meta:Çdo shqiptar është i dashuruar me Vlorën. Arsyeja e dytë është se jam akuzuar se kam bllokuar rrugën e Selenicës, unë shkoj për ballafaqim. Jam i detyruar të shkoj më shpesh pas ‘termetit të atij zotërisë’ në Vlorë për të mbrojtur votat. Ne nuk i ndalojmë që ata të eksperimentojnë, por pasojat do të jenë të rënda.Dje kam thirrur dhe Damianin e kam pritur tërë natën, por ai s’ka ardhur. E thirra në konferencë se unë jam i hapur.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit