Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Meta vlerëson heroin Arjan Sala me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës” heroin Arjan Sala, i cili humbi jetën pak javë më parë teksa u fut mes zjarrit në një magazinë për të shpëtuar 20 kolegë të tij.

Kreu i Shtetit i akordoi Arjan Salës dekoratën e lartë me motivacionin:“ Në shenjë vlerësimi e respekti të thellë për heroizmin e pashoq në përmbushjen e detyrës për të shpëtuar jetën e shumë qytetarëve. Për sakrificën dhe vetëflijimin e tij sublim, me të cilat ai hyri në zemrat tona, si shembull i heroizmit dhe humanizmit”.

albsig

Meta ia ka dorëzuar medaljen familjarëve të të ndjerit, teksa është shprehur se njerëz si Arjan Sala i bëjn nder kombit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img