Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Meta vizitë në Malin e Zi, takohet me profesorin e gjuhës shqipe: E falenderova për kontributin e tij në mbajtjen gjallë të vlerave kombëtare në trevën e Krajës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka vizituar ditën e sotme Malin e Zi, ku është takuar me profesorin e gjuhës shqipe, Ali Gjeçbritaj.

Profesori i gjuhës shqipe prej dekadash edukon fëmijët shqiptarë në Malin e Zi me kulturën dhe traditat atdhetare.

Meta thotë se e falenderoi profesorin me mirënjohje për kontributin e tij në mbajtjen gjallë të vlerave kombëtare në trevën e Krajës.

“Në shkollën fillore “Gjergj Kastriot Skënderbeu” në Ostros, me profesorin e gjuhës shqipe, Ali Gjeçbritaj, i cili prej dekadash edukon fëmijët shqiptarë në Malin e Zi, me kulturën dhe traditat atdhetare.

E falënderova me mirënjohje për kontributin e tij në mbajtjen gjallë të vlerave kombëtare në trevën e Krajës”, shkruan Meta.

Më shumë

spot_img
spot_img