Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
20 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Meta vijon ‘përplasjet’ me Ramën: Ose nuk e njeh ekonominë ose gënjen, Fondi i pagave s’është tregues për rritjen e tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

04e80f4aaebbfbd2f6733adf3d8ee842

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta, po vijon “përplasjen në distancë” me kryeministrin Rama, kësaj here në lidhje me rritjen e pagave vitet e fundit.

Rama iu përgjigj pyetjes “në janë rritur pagat”, me një krahasim të Fondit të pagave që pritet të rritet me 56%, mirëpo sipas Metës ky nuk është tregues i rritjes së vetë pagave.

“I kujtojmë se është një fatkeqësi që Kryeministri i vendit ose nuk e njeh ekonominë ose gënjen”, shkruan Meta teksa më poshtë ka bërë dhe sqarimin lidhur me vijueshmërinë e rritjes së pagave nga viti 2006 deri në 2020.

Screenshot_3_copy_copy.jpg

Më shumë

spot_img