Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Meta uron Presidenten e re të PE: Urime të përzemërta Roberta Metsola!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i vendit Ilir Meta ka uruar presidenten e re të Parlamentit Europian, Roberta Metsola. Kreu i Shtetit shkruan se mirëpret bashkëpunimin e ngushtë në procesin e integrimit europian të Shqipërisë, duke theksuar se shpreson për çeljen sa më parë të negociatave të anëtarësimit.

“Urime të përzemërta Roberta Metsola për zgjedhjen si Presidente e Parlamentit Europian!

Mirëpres bashkëpunimin e ngushtë në procesin e integrimit europian të Shqipërisë, me shpresën për çeljen sa më parë të negociatave të anëtarësimit.

Jam besimplotë për vendosmërinë e saj në mbrojtje të vlerave europiane dhe forcimit të demokracisë, përfshirë dhe në të gjitha vendet e zgjerimit”, shkruan Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img