Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Meta uron PD-së: Themelimi i saj, moment i rëndësishëm në historinë e Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

46a677a9808f0d2566882992fdb2cece

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka uruar Partinë Demokratike me rastin e 25-vjetorit të themelimit të saj. Në urimin e Metës, thuhet se themelimi i PD-së përfaqëson një moment të rëndësishëm në historinë e vendit tonë, për shkak se ishte e para parti opozita që i hapi rrugë pluralizmit politik në Shqipëri.

“Themelimi i Partisë Demokratike përfaqëson një moment të rëndësishëm në historinë e Shqipërisë, sepse është e para parti opozitare që i hapi rrugë pluralizmit politik në vend. Është përgjegjësia e të gjithë klasës politike sot në vend, partive politike dhe shoqërisë shqiptare në tërësi që të ndërmarrim reformat e nevojshme që do të afrojnë më tej Shqipërinë drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian dhe përmbushur ëndrrën e studentëve të Dhjetorit për ta bërë Shqipërinë si gjithë Evropa”, shprehet Meta.

Lexo edhe: Themelues, deputetë, biznesmenë dhe gazetarë përkujtojnë 25 vjetorin e krijimit të PD (Foto)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img