Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Presidenti Ilir Meta uron Joe Biden: Marrëdhëniet tona do të zhvillohen më tej, do vijojmë të mbështetemi tek SHBA

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5e9acc917d23e93fe5c9f200632ce6a0

Pas Olta Xhaçkës, urimi i dytë nga Shqipëria për presidentin e ri të SHBA, Joe Biden, vjen nga Kreu i Shtetit tonë, Ilir Meta.

Presidenti i Shqipërisë i shpreh Biden urimet më të sinqerta dhe në emër të popullit shqiptar, gjithashtu dhe zv.presidentes Kamala Harris.

Meta shprehet i bindur se marrëdhëniet tona do të vazhdojnë të zhvillohen më tej teksa garanton se vendi ynë do të vijojë të mbështetet tek SHBA dhe NATO, si garanci jetike për paqen dhe stabilitetin në Ballkan dhe botë.  

Screenshot_15.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img