Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Meta u premton të rinjve: 50% e kandidatëve tanë në këshillat vendore do jenë..

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PL, Ilir Meta ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një takim me anëtarët e rinj të partisë.

Meta shkruan se përfshirja e të rinjve në Partinë e Lirisë do të fuqizojë rolin e tyre në vendimmarrje shumë shpejt, teksa shkruan se pak muaj na ndajën nga zgjedhjet vendore dhe rikthimi i opozitës dhe pluralizmit politik në Bashkitë e vendit.

Meta ndër të tjera u ka premtuar të rinjve mbi 50 për qind e kandidatëve të PL në këshillat vendore do të jenë të rinj dhe të reja.

“Kënaqësi të dëgjoja sot disa nga anëtarët më të rinj të Partisë së Lirisë.

Përfshirja e të rinjve në Partinë e Lirisë do të fuqizojë rolin e tyre në vendimmarrje shumë shpejt. Pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet vendore dhe rikthimi i opozitës dhe pluralizmit politik në Bashkitë tona.

I garantova se mbi 50 për qind e kandidatëve tanë në këshillat vendore do të jenë të rinj dhe të reja.

Partia e Lirisë do të bëjë gjithçka për t’u dhënë përfaqësimin e merituar të rinjve në vendimmarrje.

Të rinjtë do të jenë Fuqia e Ndryshimit dhe Ndryshimi do të fillojë nga Tirana. 🇦🇱” shkruan Meta.

Më shumë
spot_img
spot_img