Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
27 °
Mar
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Meta takon presidentin slloven: Aleatë të integrimit europian të Shqipërisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor.

Meta shprehet se Sllovenia është një aleat i qëndrueshëm në integrimin europian të Shqipërisë.

“Sot patëm një bisedë të përzemërt e miqësore me Presidentin e saporizgjedhur Borut Pahor. Sllovenia një aleate e qëndrueshme e Shqipërisë dhe integrimit europian të saj”, shkruan presidenti Meta.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img