Meta takon përfaqësuesit e FMN: I njeh me axhendën e reformave prioritare në vend

Publikuar tek: politike, më 11:21 10-03-2016 Meta takon përfaqësuesit e FMN: I njeh me axhendën e reformave prioritare në vend

Kreu i Kuvendit Ilir Meta pret Përfaqësuesit e FMN, Shefen e Misionit për Shqipërinë Anita Tuladhar dhe Përfaqësuesi Rezident i FMN në Tiranë Jens Reinke.

Në takim u diskutua mbi ecurinë e marrëveshjes mes FMN dhe Qeverisë shqiptare dhe mbi klimën ekonomike në vend. Meta njohu përfaqësuesit e FMN me axhendën e reformave prioritare në vend.

“Reforma në Drejtesi thelbësore për klimën e biznesit dhe për rritjen e besimit të investitorëve të huaj. Situatën ekonomike në Evropë e detyron Shqipërinë t’a rrisë mirëmenaxhimin e financave publike. Rritje efikasitetit të politikave ekonomike në vend. Të thellojmë bashkëpunimin me FMN për progresin e reformave ekonomike”, tha kreu i Kuvendit në takim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089800357818604
array(1) { ["section"]=> string(86) "meta-takon-perfaqesuesit-e-fmn-i-njeh-me-axhenden-e-reformave-prioritare-ne-vend-34718" }