Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Meta takon ministrin italian të Drejtësisë, ka një mesazh për politikanët shqiptarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me ministrin italian të Drejtësisë Andrea Orlando.

Meta ka theksuar se implementimi i Refomës në Drejtësi është i rëndësishëm për vendin dhe bëri thirrje që forcat politike të krijojnë ura të dialogut konstruktiv.

“Me kënaqësi te vecantë takova sot Ministrin Italian të Drejtësisë Andrea Orlando, të cilit pasi i shpreha mirënjohjen për ndihmën që ky vend mik i ka dhënë Shqipërisë në fushën e drejtësisë, nënvizova se në Shqipëri është shumë e rëndësishme implementimi i reformës në sistemin e drejtësisë ku forcat politike paralamentare pa vonesë duhet të krijojnë urat e dialogut konstruktiv, sa më shpejtë me qëllim që procesi të udhëheqet e të vendoset në shinat kushtetuese dhe Veneciane dhe në frymën e konsensusit të arritur më 21-22 korrik 2016”, shprehet Meta.

Më shumë
spot_img
spot_img