Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Meta takon kryeparlamentarët e Norvegjisë dhe të Qipros

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ilir Meta në takimin me presidentin e Dhomës së Përfaqësuesve të Qipros, Yiannakis Omirou

Presidenti i Dhomës së Përfaqësuesve të Qipros, z. Yiannakis Omirou shprehu vullnetin e palës qipriote për forcimin e marrëdhënieve mes vendeve tona, duke e ftuar Metën për një vizitë zyrtare në Qipro. Meta dhe  Omirou komunikuan mes tyre  për forcimin e bashkëpunimit në fushat e turizmit, agro-përpunimit, të financave dhe të transportit detar.

Kryetari i Kuvendit, gjithashtu mori pjesë edhe në tryezën e rrumbullakët të kryeparlamentarëve me rastin e 70-vjetorit të përkujtimit të Holokaustit.

Meta tha se është e rëndësishme t’u tmësohet brezave të rinj si të parandalojnë goditjen e të ardhmes nga mentalitetet rciste që ushjejnë akte dhune. Meta u shpreh krenar për faktin se përfaqësonte Shqipërinë, vendin ku hebrenjtë dhe refugjatët që jetonin në Shqipëri gjatë pushtimit nazist, u shpëtuan.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img