Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Meta takon komisionerin e ri: Integrimi në BE është projekti më i rëndësishëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

55ba81679b08b0e2eadd25a0f80dace9

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ditën e sotme ka kryer një takim me Komisionerin e ri për Politikën e Fqinjësisë Europiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Oliver Varhelyi.

Meta ka uruar komisionerin për detyrën e re, dhe vlerësoi angazhimin e tij për përparimin e Shqipërisë drejt BE.

Kreu i Shtetit është  shprehur se Integrimi europian është projekti më i rëndësishëm për Shqipërinë.

Ndërkaq, ai ka shprehur mirënjohje  për organizimin e Konferencës së Donatorëve në 17 shkurt dhe për akordimin e ndihmës së 15m mln eurove pas tërmetit.

Kujtojmë se Komisioneri për Zgjerim e Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi gjatë konferencës me kryeministrin Edi Rama ai u shpreh se po punon fort që Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut t’i hapen negociatat për Anëtarësim në BE.

Më shumë

spot_img