Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Meta takon homologen Vjosa Osmani: Ramë dakord për rritjen e kapacitetit në luftën kundër trafikut të qenieve njerëzore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i vendit Ilir Meta ka takuar sot homologen nga Kosova, Vjosa Osmani gjatë vizitës zyrtare në vendin fqinj.

Pëmes një psotimi në facebook, Kreu i Shtetit thotë se ndanë të njëjtin qëndrim për rritjen e kapaciteteve në luftën e përbashkët kundër trafikut të qenieve njerëzore, që kërcënon sigurinë kombëtare.

albsig

spring

“Në kuadër të punimeve të “Forumit të Lirisë Ballkanike” zhvillova sot një takim të ngrohtë me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila na nderoi me pjesëmarrjen e saj.

Ndamë të njëjtin vlerësim se institucionet e të dyja vendeve, veçanërisht ato ligjzbatuese, duhet të rritin kapacitetet dhe të koordinohen më mirë në luftën e përbashkët kundër trafikut të qenieve njerëzore, si dhe çdo lloj trafiku tjetër, që kërcënon sigurinë kombëtare.

Tepër i domosdoshëm edhe shkëmbimi i eksperiencave për mbrojtjen ligjore efektive, për të gjitha viktimat e trafikimit, duke u ofruar atyre më shumë akses dhe ndihmë të pakushtëzuar”, shkruan Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img