Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Meta takon Grenell dhe vlerëson punën e tij: Promovon bashkëpunimin ekonomik në rajon

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim në Presidencë, ish-zyrtarin amerikan Riçardh Grenell.

Meta thotë se Grenell, i cili më herët u takua edhe me kryeministrin Edi Rama, punon për promovimin e investimeve amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon.

“Ështe kënaqësi të takoja këtë mëngjes Ambasadorin Grenell. Mbështes përpjekjet e tij të vazhdueshme për të promovuar investimet amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon, si e vetmja mënyrë për të garantuar mirëqenie për të gjithë qytetarët tanë dhe veçanërisht brezin e ri.

Përpara vizitës të tij në Jug të vendit i dhurova librin “Albania from the Air”, një botim i veçantë mbi mrekullitë natyrore shqiptare, pasi jam i sigurt se herën tjetër ai do të shpenzojë më shumë kohë për të eksploruar Shqipërinë tonë të bukur”, shprehet Meta.

Më shumë

spot_img