Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Meta takon ambasadorin e Bullgarisë: Biseduam për rëndësinë e çeljes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i vendit Ilir Meta është takuar sot me ambasadorin e Bullgarisë, Momchil Raytchevski. Kreu i Shtetit thotë se biseduan për forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve, si dhe  rëndësinë e çelja së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

“Kënaqësi të bisedoja sot me Ambasadorin e Bullgarisë, z.Momchil Raytchevski.

albsig

Forcimi i mëtejshëm i marrëdhënieve bilaterale dhe rëndësia e çeljes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian ishin temat kryesore.

E falenderova për mikpritjen që m’u rezervua në Sofje, si edhe për kontributin e tij për përmirësimin e bashkëpunimit:”, shkruan Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img