Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Meta si ultras i Celtic, BBC i bën jehonë prezencës së presidentit në “Celtic Park”

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i vendit Ilir Meta ka udhëtuar sot drejt Glasgoë-t për të ndjekur nga shkallët e stadiumit “Celtic Park” përballjen ndaj Ferencvarosit.

Kreu i shtetit shqiptar ka shfrytëzuar rastin për t’u takuar edhe me ish kapitenin e Kombëtares Shqiptare,Rudi Vata dhe djalin e tij Rocco Vata, i cili aktualisht luan për Celtic U17.

Screenshot 18 17

Por prania e Metës në stadium ka tërhequr edhe vëmendjen e mediave të huaja, pasi prestigjozja BBC ka postuar një foto të kreut të shtetit shqiptar, duke e shoqëruar me mbishkrimin “Aprovimi presidencial”, duke shtuar sqarimin se presidenti Meta ishte në shkallët e“Celtic Park” për të ndjekur ndeshjen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img