Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Meta s’i ndahet prokurorëve dhe gjyqtarëve: Më dëgjoni mirë; MJERË JU po u derdh nesër një pikë gjaku!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ndalon thirrjet për prokurorët dhe gjyqtarët e Shqipërisë, por që mesazhin veçanërisht e ka për prokurorët e Elbasanit, të cilëve iu ka kërkuar hetim dhe zbardhje urgjente të ngjarjes që tronditi vendinj pak ditë më parë.

Ai kërkon vëmendjen e tyre teksa iu bën apel që të dëgjojnë atë dhe jo përfaqësuesin e Ndrangheta-s (Edi Ramën).

Kreu i Shtetit i paralajmëron dhe “mjerë ata” nëse nesër do të derdhet një pikë gjaku apo edhe një pikë loti.

Reagimi i Metës

Të dashur Prokurorë dhe Gjyqtarë! Dëgjojeni mirë Presidentin e Republikës!

Boll dëgjuat përfaqësuesin e Ndrangheta-s, Don Agaçion.

Nëse jo, një pikë gjaku të derdhet nesër, por edhe një pikë loti, mjerë ju!

Nesër duhet të jetë Festa e Demokracisë!

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img