Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
24 %
1kmh
0 %
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Meta shijon bukuritë e natyrës në Hungari, poston video duke soditur lumin Danub: Magjepsës dhe frymëzues

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i vendit Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare në Hungari, ku mori pjesë sot në ceremoninë solemne të përurimit të bustit të Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Pas takimeve me krerët e lartë të Hungarisë, Meta ka gjetur pak kohë për të shijuar edhe bukuritë e këtij vendi.

Ai ka publikuar pak më parë një video, ku shfaqet duke parë nga lart lumin Danub, i cili përshkon 10 shtete. 

“Danubi, magjepsës dhe frymëzues!”, shkruan Meta në videon që shpërndan në Facebook.

Kujtojmë se ditën e sotme Presidenti Ilir Meta mori pjesë në inagurimin e bustit të heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, në Budapest të Hungarisë, ku krah tij qëndronte edhe bashkëshortja, Monika Kryemadhi.

Më shumë

spot_img
spot_img