Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Meta sërish thirrje Ramës: Tërhiqu menjëherë nga projektligji për Amnistinë Fiskale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-presidenti Ilir Meta edhe një herë i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të tërhiqet menjëherë nga projektligji për Amnistinë Fiskale.

Ai shkruan se shpërfillja e papërgjegjshme e Qeverisë ndaj shqetësimeve të partnerëve ndërkombëtarë në luftën kundër krimit të organizuar, është e papranueshme dhe e patolerueshme

“Kryeministri Rama të mos provokojë më popullin shqiptar, të mos dëmtojë, vonojë dhe minojë procesin e integrimit europian të Shqipërisë. Të tërhiqet menjëherë nga projektligji për Amnistinë Fiskale, i cili është projektuar dhe urdhëruar nga bota e krimit.

Shpërfillja e papërgjegjshme e Qeverisë ndaj shqetësimeve të partnerëve tanë ndërkombëtarë në luftën kundër krimit të organizuar, është e papranueshme dhe e patolerueshme” shkruan Meta në postimin e tij.

 

Më shumë
spot_img
spot_img