Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Meta reagon për dorëheqjen e Hashim Thaçit: Unë besoj në pafajësinë e tij dhe të të gjithë bashkëluftëtarëve

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0c78968f96e602bcbbafa4a53417c4d2

Presidenti Ilir Meta reagon për dorëheqjen e homologut shqiptar të Kosovës Hashim Thaçi, i cili deklaroi mesditën e sotme se Gjykata Speciale i ka konfrimuar akt-akuzën. Thaçi akuzohet për krime lufte.

Meta shkruan se ai vlerëson aktin e dorëheqjes së Presidentit të Kosovës, dhe thekson se beson në pafajësinë e tij dhe të të gjithë bashkëluftëtarëve të UÇK-së.

“Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e drejtë dhe heroike.

Vlerësoj aktin e dorëheqjes së Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për t’u ballafaquar me akuzat dhe besoj në pafajësinë e Tij e të gjithë bashkëluftëtarëve, sikundër është konfirmuar edhe në të kaluarën.

Ky është një moment reflektimi për të forcuar më shumë bashkëpunimin dhe unitetin, në interesin më të mirë kombëtar”, shkruan Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img