Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Meta publikon videon dhe i bën apel qytetarëve: Mos e shisni votën, mbroni demokracinë!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar sot një video në rrjete sociale, teksa përmes saj i bën apel gjithë qytetarëve që të mos e shesin votën, por ta mbrojnë atë.

Sipas Kreut të Shtetit mbrojtja e votës është mbrojtje për lirinë personale dhe për demokracinë.

Ai i kërkon ndjekësve të tij që këtë mesazh me video ta shpërndajnë për çdo qytetarë të Republikës.  

Presidenti Meta herë pas here ka bërë apel për këtë çështje, madje edhe me tone të ashpra për ata që blejnë apo vjedhin vota, nëse kujtojmë deklaratën e fortë kur tha se “do i pritet vota atij që vjedh votën e shqiptarëve.

Më shumë
spot_img
spot_img