Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Meta publikon fotot nga protesta në Tiranë: Dënoj me forcë abuzimin seksual të vajzave në Shqipëri, ndëshkimi më i rëndë për autorët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka përkrahur protestat e zhvilluara ditën e sotme në Tiranë.

Kreu i shtetit ka shpërndarë fotot e dhjetëra qytetarëve me pankarta në duar, teksa shkruan se i dënon me forcë abuzimet që po u ndodhin vajzave në Shqipëri, si dhe ky krim meriton ndëshkimin më të rëndë ligjor.

“Dënoj me forcë rastet e fundit të abuzimit seksual të vajzave në Shqipëri dhe solidarizohem në mbështetje të protestave qytetare kundër këtij krimi, që meriton ndëshkim të rëndë ligjor”, shkruan Meta në “Facebook”.

meta 5

1 11

Më shumë

spot_img
spot_img