Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Meta pret në zyrë Ambasadorin e Japonisë në Tiranë: E falenderova për ndihmën bujare të vendit të tij për tërmetin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

72be3fea32a2885cf8fcc90638c5324f

Presidenti Ilir Meta thotë se ka pritur në zyrë Ambasadorin e Japonisë në Tiranë, Makoto Ito, me rastin e përfundimit të misionit të tij në Shqipëri.

“Prita sot në një takim të përzemërt Ambasadorin e Japonisë, Sh.T.Z Makoto Ito, me rastin e përfundimit të misionit të tij në Shqipëri.

Shpreha mirënjohje për vëmendjen që Japonia i ka kushtuar forcimit të marrëdhënieve me vendin tonë, për mbështetjen e vyer teknike e financiare të dhënë ndër vite, si dhe e përgëzova për rolin e kontributin e Tij në këtë drejtim, veçanërisht për promovimin e Shqipërisë”, shkruan Meta.

Më tej, Presidenti thotë se e ka falenderuar ambasadorin për ndihmën e Japonisë për ndihmën pas tërmetit të 26 nëntorit.

“Falenderime të veçanta, shpreha gjithashtu, për ndihmën bujare të Qeverisë së Japonisë në adresimin e pasojave të tërmetit të nëntorit të kaluar, si dhe për përballimin e pandemisë COVID-19.

Përcolla përshëndetjet dhe falenderimet për Perandorin Naruhito dhe për Qeverinë japoneze”, përmbyll Presidenti.

122707047_3481665798546335_6209062012366767192_o.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img