Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Meta pret në takim kreun e Fondit Shqiptaro-Amerikan të Ndërmarrjeve: Investimet serioze do të krijojnë hapësira punësimi për të rinjtë tanë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur sot në takim Kryetarin e Bordit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Ndërmarrjeve, Michael Granoff. Kreu i Shtetit e ka përgëzuar kreun e AADF për kontributin që kjo ndërmarrje ka dhënë ndër vite për zhvillimin e sektorit privat në Shqipëri.

Sipas tij investimet e investimet serioze të AADF do të krijojnë më shumë hapësira për punësimin e të rinjve në Shqipëri.

Postimi i plotë i Ilir Metës:

Prita me kënaqësi Kryetarin e Bordit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Ndërmarrjeve, z. Michael Granoff. E përgëzova për kontributin e rëndësishëm, që AADF ka dhënë ndër vite për zhvillimin e sektorit privat në Shqipëri, përmes projekteve të dobishme dhe jetëgjata.

Jam veçanërisht i kënaqur për vëmendjen dhe mbështetjen që AADF po u jep të rinjve shqiptarë, nëpërmjet krijimit të qendrave të inovacionit dhe të arsimit dixhital.

Shpreha bindjen se investimet serioze të AADF do të rrezatojnë në shumëzimin e nismave rinore të “start-up” – eve në fushën e teknologjisë inovative, duke krijuar më shumë hapësira për punësimin e të rinjve tanë dhe ndërtimit të të ardhmes së tyre në Shqipëri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img